
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.3 mm |
| Width | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 900 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.85 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Type | Voltage Level |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 32 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | 3-State |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Bits | 2 |
| Turn-On Delay Time | 45.2 ns |
| Quiescent Current | 3 µA |
| Propagation Delay | 3.5 ns |
| High Level Output Current | -32 mA |
| Low Level Output Current | 32 mA |
| Logic Function | Transceiver, Translator |
| Data Rate | 420 Mbps |
| Channel Type | Bidirectional |
| Direction(Counting Sequence) | Bidirectional |
| Schedule B | 8542390000 |
| Channels per Circuit | 2 |
| Voltage - VCCA | 1.65 V to 5.5 V |
| Voltage - VCCB | 1.65 V to 5.5 V |
Stock: 54
Distributors
pcbx
Unit Price$1.08918
Ext.Price$1.08918
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.08918 | $1.08918 |
| 10 | $0.69506 | $6.95060 |
| 25 | $0.62324 | $15.58100 |
| 50 | $0.56542 | $28.27100 |
| 100 | $0.51296 | $51.29600 |
| 300 | $0.46639 | $139.91700 |
| 500 | $0.42404 | $212.02000 |
| 1000 | $0.35650 | $356.50000 |
| 3000 | $0.32487 | $974.61000 |
| 5000 | $0.29751 | $1487.55000 |
